بنابر نوع خودرو چه دستگاهی مناسب آن است؟

 توضیح نحوه عملکرد GPS

دستگاه GPS وسیله ای نوین در عصر امروز می باشد که با توجه به نیاز هر شخص کاربرد متنوعی می تواند دارا باشد. در این متن ما به بررسی عملکرد دستگاه GPS در خودرو ها می پردازیم. GPS یا همان سیستم موقعیت یاب جهانی یکی از مهم ترین اختراعات عصر حاضر است که امروزه به طور گسترده در سیستم حمل و نقل جهانی و همچنین ایران استفاده می گردد. با توجه به گذشت زمان طولانی از معری این سیستم هنوز هم بسیاری از مردم تفاوت بین ردیاب GPS خودرو و رهیاب آن را درک نکرده اند. بعضی از مردم از این دستگاه تنها انتظار مسیریابی در راه ها را دارند، بعضی دیگر نیز به اشتباه تصور می کنند که کاربرد دستگاه GPS به عنوان یک دستگاه ضد سرقت می باشد. با ذکر این دلایل پی به اشتباه اغلب خریداران در خرید بین دو سیستم ردیاب و رهیاب ماهواره ای می بریم. در این متن به طور خلاصه به بررسی این سیستم ها می پردازیم و تفاوت های این دو را بیان می کنیم.

کارکرد مفید جی پی اس

تفاوت بین سیستم ردیاب ماهواره ای و مسیر یاب GPS

ذکر این نکته قابل توجه است که هر دو این سیستم ها دو عملکرد مختلف سیستم موقعیت یاب یا همان دستگاه GPS است که امروزه در نسل جدید اتوموبیل ها مورد استفاده قرار می گیرند. پس هر فرد متناسب با نیاز خود که ممکن است حفاظت و ردیابی خودرو باشد یا اینکه نیاز به مسیریابی داشته باشد از این دو سیستم بهره مند می شود.

دستگاه مسیر یاب GPS

مزایای استفاده از سیستم مسیریاب ماهواره ای(navigation system)

با توجه به گسترش فناوری ماهواره ای و دستگاه GPS در حوزه های مختلف، امروزه دستگاه ها و برنامه های متنوعی برای مسیر یابی در خودرو ها نیز طراحی شده است. در خودروها یا به طور پیش فرض توسط شرکت سازنده سیستم مسیریاب نصب شده، یا این که فاقد آن بوده و شخص می تواند توسط برنامه های موجود در گوشی هوشمند از این قابلیت بهره مند شود. این سیستم ها قادر به ارایه اطلاعات ترافیکی مسیر پیش رو، نشان دادن علایم راهنمایی، اعلام هشدار های لازم، محل حضور پلیس و …. به اطلاع راننده برساند.

در این سیستم ها راننده می تواند با مشخص نمودن مسیر شروع و پایان خود از راه های رسیدن به مقصد آگاه شود و نزدیک ترین مسیر ممکن را انتخاب نماید. با بهره بردن از این روش دیگر می توانید از شر ترافیک سنگین اتوبان ها و خیابان های شلوغ راحت شوید.  شرکت های تولید کننده امروزه با توجه به گسترش فناوری در حال ارایه آپشن مسیریاب بر روی محصولات خود هستند ولی در این بین تنها برند های معدودی در حال ارایه سیستم ردیاب ماهواره ای دستگاه GPS خودرو می باشند.