امروزه با توجه به افزایش قیمت خودرو ها و بهای بالای آن سرقت این وسیله به شدت افزایش داشته است، در نتیجه شرکت های تولید کننده لوازم ضد سرقت و حفاظت کننده الکترونیکی به طور مستمر در حال به روز رسانی و عرضه تجهیزات جدید دزدگیر خودرو هستند. سارقین خودرو نیز با افزایش مهارت های خود به دنبال راه های جدید برای سرقت می باشند پس در زمینه محافظت از خودرو شخصی باید توجه کاملی داشت.

دزدگیر خودرو چیست؟

دزدگیر خودرو وسیله ای الکترونیکی بوده که در زمینه امنیت و حفاظت از خودرو های شخصی، تجاری و حتی موتور سیکلت ها به کار گرفته می شود. این دستگاه هنگام تلاش سارقین برای دزدیدن خودرو فعال شده و با دادن هشدار های صوتی و تصویری به فرد او را از خطر پیش رو آگاه می کند.

 

انواع مختلف دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرو در کارکرد های متفاوت و انواع مختلف مانند: نوع ساده و معمولی، ردیاب GPS ، دزدگیر تصویری، نیمه تصویری در حال تولید و عرضه به بازار می باشد.

 

دزدگیر معمولی خودرو

این گونه از دزدگیر خودرو دارای قابلیت هایی چون باز و بسته کردن قفل درها و در انواع جدید تر باز کردن صندوق عقب می باشد. سیستم هشدار این نوع از دزدگیر به این شیوه است که هنگام برخورد اشیا به خودرو یا تلاش سارقان برای دزدی به صدا در آمده و صاحب وسیله را از خطر  آگاه می کند. برد ریموت های این سیستم متفاوت بوده و در انواع به روز قابلیت ارتباط در فواصل بالا را نیز دارا می باشد.

دزدگیر خودرو car alarm

مجموعه دزدگیر خودرو همراه با ردیاب ماهواره ای – GPS

این سیستم جدید علاوه بر داشتن ریموت و قابلیت هشدار های صوتی دارای یک دستگاه ردیاب جاسازی شده در اتوموبیل است. در صورت به سرقت رفتن خودرو این دستگاه قادر بوده که اطلاعات مکانی خودرو را به طور آنلاین از طریق سیمکارت داخلی به اپلیکیشن نصب شده در گوشی همراه صاحب خودرو ارسال کند، تا بدین وسیله فرد از مکان دقیق خودروی سرقتی مطلع شود.